wieża eiffla
bilety na koncerty
kompas

Arktyczny Krąg Polarny

Arktyczny Krąg Polarny jest wyimaginowanym obwodem położonym wokół bieguna północnego na szerokości geograficznej 66 stopni i 34 minut kątowych w stosunku do równika. Jest to lokalizacja, gdzie raz w roku - 20 lub 21 czerwca - słońce nie zachodzi, a raz w roku - 21 lub 22 grudnia - nie pojawia się w ogóle ponad horyzontem! Im dalej na północ od Koła Podbiegunowego (66°33''), tym dłuższy jest okres, kiedy słońce w lecie pozostaje nieprzerwanie nad horyzontem (dzień polarny) i nieprzerwanie poniżej horyzontu w zimie (noc polarna).Koło podbiegunowe - równoleżnik ziemski o szerokości geograficznej 66°33'N (na półkuli północnej) lub 66°33'S (na półkuli południowej).

Finlandia (cel naszej wyprawy) jest położona pośrodku dzikiej północy. Pomiędzy Rosją a krajami zachodnimi. Pomiędzy Rosją a Szwecja mówiąc dokładnie. Finlandia ma kształt „modlącej się kobiety”, ale kiedyś miała kształt dużego człowieka. Ale traciła po kolei różne „części ciała”. Podczas wojny musiała oddać Rosji jedno ramię i kawałek biodra, więc w tej chwili nasza modląca się kobieta cierpi na anoreksję i ma kształt mutanta – tak sami o swym Kraju mówią Finowie. Musimy dostać się do Rovaniemi (wioski Św. Mikołaja) a stamtąd już droga bliska do uroków Zimowego Świata.

Ramowy program wyprawy:

Dzień 1

Startujemy z Warszawy ośmioosobowym busem i pokonujemy jednorazowo trasę Warszawa – Hamburg – Flensburg – Kopenhaga – Malmo – Geteborg – Villa Edet. Nocujemy w okolicy Villa Edet – cała chata z sauenką dla nas.

Dzień 2

Po odespaniu i śniadanku wsiadamy w samochód i tniemy dalej na północ do Finlandii, do miejscowości Saariselka. Po dotarciu na miejsce udajemy się na spoczynek w małym skromnym hoteliku.

Dzień 3-7

Start naszej wyprawy w śniegi północy. Każdy z uczestników szykuje swój osobisty ekwipunek, wyżywienie, kuchenki turystyczne, niezbędne ubranie na pięciodniowy wypad na ski tourach w całkowitą dzicz. Maszerujemy w kierunku jeziora Inari, naszym celem jest dotarcie do miejscowości o tej samej nazwie nad brzegami malowniczego jeziora. Po drodze gęste lasy, wiele rzeczek i jeziorek i nieduży ale ciekawy lodowiec szelfowy na którym założymy jeden z obozów. Śpimy oczywiście w namiotach (zapewnionych przez organizatora). Jedna z nocy na wyspie Mahlatti – na którą będziemy musieli się bezpiecznie przedostać po lodzie.

Po osiągnięciu celu i spożyciu steku z renifera i grzanego piwa w Inari – wracamy tourowo inną drogą, tym razem usianą małymi jeziorkami. Całość trasy pieszej na 5 dni to odcinek około 150 kilometrów co jest konkretnym wyzwaniem biorąc pod uwagę, że poruszać się będziemy po terenie nawiedzanym jedynie przez zwierzęta ;) cztery noce śpimy w namiotach na śniegu, może uda nam się dostrzec zorzę ? Termin wyprawy (marzec) temu sprzyja.

Do Saaariselki wracamy siódmego dnia po południu i mamy nocleg w wypasionym hotelu z przefajnym Aquaparkiem – jedna noc w komforcie nam nie zaszkodzi ;)) A dla chętnych na resztę 7 dnia do wyboru śmiganie na skuterach, safari w farmie Husky, safari w farmie reniferów lub podlodowe połowy (opcja dodatkowo płatna)

Dzień 8-10

Powrót do kraju (3000 kilometrów). Po śniadaniu i wizycie na basenach Aquaparku wsiadamy do samochodu i kierujemy się do Helsinek w naszą powrotną drogę. W Helsinkach jesteśmy dziewiątego dnia rano, wjeżdżamy na prom i płyniemy do Tallina, skąd przez Estonię, Łotwę i Litwę wracamy do kraju.

Wymagania sprzętowe i logistyczne

  • Po stronie organizatora: namioty, uprzęże i liny asekuracyjne, GPS, mapy, kompasy, narty skitour’owe (buty, wiązania, foki, kije). Ubezpieczenie ekstremalne na całą wyprawę łącznie z podróżą. Opłaty związane z noclegami, podróżą, promem i programem wyprawy.
  • Po stronie uczestników: odpowiednie ubrania, buty, skarpety, rękawice, kominiarki, gogle, okulary przeciwsłoneczne, puchowe śpiwory, latarki czołówki, palniki i maszynki do gotowania, zaprowiantowanie indywidualne na okres wędrówki.

Galeria

{child_list}
Arktyczny Krąg Polarny

{title}

{description}

czytaj więcej

{/child_list} {pagination_links}

O nas

MALOKA – (w jęz. hiszp. maloca) duży szałas służący jako mieszkanie dla wielopokoleniowej rodziny, lub plemienna chata zgromadzeń we wsiach w Ameryce Południowej. Często rada starszych, podejmowała w niej najważniejsze decyzje dla swojej społeczności. W ciągu dnia można było znaleźć w jej wnętrzu wypoczynek i schronienie przed słońcem.

czytaj więcej

Wycieczki autokarowe

Od samego początku powstania biura zajmujemy się organizacją autokarowych wyjazdów w Polsce i Europie. Wiele satysfakcji sprawia nam pokazywanie zarówno miejsc znanych, sprawdzonych jak i tych nowych, niezbyt jeszcze popularnych.

czytaj więcej

Dla szkół

W ramach naszej działalności zajmujemy się organizacją wycieczek i zielonych szkół dla dzieci i młodzieży. Bogata oferta programów umożliwia odkrywanie najpiękniejszych miejsc w Polsce i Europie. Pozwala na atrakcyjne przyswojenie treści i umiejętności z historii, geografii poza murami szkoły.

czytaj więcej

Zima

Już kolejny sezon proponujemy aktywny wypoczynek w najlepszych stacjach sportów zimowych Europy. Austria i Włochy należą w zimie, do najczęściej odwiedzanych destynacji przez Polaków.

czytaj więcej

Lato

Naszym młodym Klientom oferujemy letni wypoczynek w atrakcyjnych miejscach, oraz ciekawe programy i prawdziwie wakacyjną atmosferę.

czytaj więcej

Incentive

Kompleksowo zajmujemy się organizacją konferencji, szkoleń, sympozjów jak i wyjazdów integracyjno-motywacyjnych dla firm, instytucji i stowarzyszeń. Nasze wieloletnie doświadczenie w formule incentive pozwala nam, zarówno na profesjonalne zorganizowanie dużej imprezy plenerowej jak i kameralnego spotkania w Polsce i za granicą.

czytaj więcej

Wyjazdy rodzinne

W naszej ofercie znajdują się również zagraniczne wyjazdy pobytowe i objazdowe do ciekawych zakątków całego świata.

czytaj więcej

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z nami, chętnie odpowiemy na pytania związane z ofertą jak i udzielimy dodatkowych informacji.

czytaj więcej