wieża eiffla
bilety na koncerty
kompas

Wycieczki jednodniowe

Najczęściej wybierane przez klasy 1-3 szkół podstawowych. Kierunkiem docelowym jest często najbliższa okolica lub województwo z którego pochodzą Uczestnicy. Jest to wycieczka, która ma maksymalnie 3-4 punkty w programie, niedaleko od siebie oddalone. Często jest to podróż podejmowana w celu rekreacyjno-rozrywkowym do jednego miejsca, maksymalnie wypełniona atrakcjami.

Zwyczaje i Tradycje Wielkanocne

Interaktywne zajęcia z tradycją Świąt Wielkanocnych
Pisanki wielkanocne - zdobnictwo i zwyczaje świąteczne w okresie Wielkanocy. Atrakcyjna lekcja na której dowiemy się, jak wyglądała tradycyjna pisanka, jakie były najpopularniejsze motywy dekoracyjne i jaką techniką ją zdobiono. Każde dziecko wykona własnoręcznie pisankę lub tradycyjną palmę radomską. Opowiemy o zwyczajach ludowych, tradycjach związanych z Wielkim Postem i Świętami Zmartwychwstania Pańskiego.


Legenda o Świętym Mikołaju

Interaktywne zajęcia z tradycją ludową Bożego Narodzenia.
W ramach legendy dzieci poznają postać Świętego Mikołaja oraz mity i legendy z nim związane, wykonują pracę plastyczną pt „List do Świętego Mikołaja”. Dodatkowo opowiemy o zwyczajach, obrzędach i tradycjach bożonarodzeniowych. Dzieci będą mogły wykonać tradycyjne ozdoby choinkowe. Na wszystkich Uczestników czeka słodka niespodzianka.


Zamieszkał Anioł między nami

Manualne zajęcia związane z górską tradycją wykonania aniołów na czas Bożego Narodzenia. Legenda o aniołach miejskich, świątecznych i tych „zwyczajnych” mieszkających między nami. W ramach zajęć dzieci wykonają figurki, rysunki, wydzieranki życzliwych aniołów. Lekcja możliwa do przeprowadzenia na wyjeździe jak i w sali szkolnej (przedszkolnej).Zabawki mojego dzieciństwa

Zabawki mojego dzieciństwa, to program w ramach którego dzieci przedstawiają swoją ulubioną zabawkę opisując ja własnymi słowami. Następnie oglądaja zbiór dawnych zabawek m.in konik na biegunach, drewniany samochód, stary wózek i kołyskę dla lalek. W trakcie zajęć dzieci przy pomocy animatorów wykonują szmacianą lalkę, którą zabierają do domu.W skansenie wsi Mazowieckiej

Zwiedzanie: Sierpc - skansen Muzeum Wsi Mazowieckiej -interaktywne zajęcia z tradycją ludową (wykonanie tradycyjnych palm, pisanek wielkanocnych, i wycnanie ozdób domowych). Pokaz wypiekania chleba i wyrabiania masła. Prelekcja o obyczajach ludowych Mazowsza w domu i zagrodzie w XVII w. Dodatkowo proponujemy przejażdżki wozami konnymi i ognisko.


W skansenie wsi Radomskiej

Skansenu Muzeum Wsi Radomskiej -interaktywne zajęcia związane z pracami wykonywanymi wokół zagrody wsi radomskiej. Zajecia prowadzone przez twórców ludowych i pracowników muzealnych. Tematyka zajęć do wyboru:

  • Rzeźba w drewnie (kl. IV-VI). Rzeźba to jedna z najpopularniejszych dziedzin rękodzieła ludowego. Jak przygotowuje się drewno? Jak wygląda warsztat pracy rzeźbiarza?Jakie narzędzia są niezbędne do pracy? Tego wszystkiego dowiemy się w zajęciach prowadzonych przez twórcę ludowego. Każdy uczestnik własnoręcznie wykona i pomaluje pracę rzeźbiarską.
  • Garncarstwo - Ważnym dla wsi rzemiosłem było garncarstwo, które dostarczało niezbędnych do prowadzenia gospodarstwa naczyń. W trakcie warsztatów uczestnicy będą obserwowali obróbkę gliny oraz proces powstawania naczyń. Wszyscy chętni będą mogli lepić z gliny oraz toczyć naczynie na kole garncarskim, pod kierunkiem garncarza.
  • Wyrób kwiatów z bibuły - Ponure, ciemne wnętrza chałup zdobiły bibułowe kwiaty, które „kwitły”przez cały rok. Ozdabiano nimi „święte kąty”, bukiety ustawiano na stole. Na lekcji dzieci poznają ciekawe wzory kwiatów oraz technikę ich wykonania. Każdy uczestnik pod kierunkiem instruktora wykona kolorowy bukiet kwiatów.
  • Zdobnictwo - haft (kl. IV-VI) Hafty zdobią zarówno części stroju kobiecego, jak i bieliznę stołową i pościelową. Uczniowie poznają typowe motywy haftu radomskiego, zobaczą kilkanaście haftowanych tkanin. Samodzielnie ozdobią haftem krzyżykowym kartę okolicznościową.
  • Sztuka kaligrafii. Celem zajęć są ćwiczenia udoskonalające technikę pisania. Uczniowie dowiedzą się co to jest kaligrafia,czym pisali nasi pradziadkowie, skąd się biorą kleksy i co zrobić, aby nasze pismo było sztuką. Do lekcji dołączony jest zeszyt edukacyjny, w którym dzieci będą ćwiczyły pisanie stalówką i atramentem.

Maurzyce - Arkadia - Nieborów - Granica

W programie: Maurzyce - architektura wsi łowickiej w Księstwie Łowickim (skansen), na przykładzie wsi tzw. ulicówki i owalnicy. Arkadia - romantyczno-sentymentalny park, Nieborów - zespól pałacowo-parkowy rodu Radziwiłłów. Odpoczynek aktywny w terenie - gry i zabawy na leśnej polanie, ognisko.

Od ziarenka do bochenka

Na Gościńcu - Dzieci przywitane zostaną chlebem i solą, oraz przejażdżką wozem traperskim. O tym, gdzie najwcześniej zaczęto uprawiać zboże i wytwarzać mąkę, co to jest zakwas, jak tradycyjnie wypieka się chleb i co to jest pieczywo obrzędowe opowiemy na naszych zajjęciach. Będzie można spróbować samodzielnie pozyskać mąkę, oraz uformować bułkę z ciasta drożdżowego, która zostanie wypieczona. Następnie proponujemy zwiedzanie starego młyna i dawnej kuźni. Pobyt w zagrodzie zakończy ognisko z pieczeniem ziemniaków, chleba i kiełbasek, oraz zabawy na świeżym powietrzu.


Łowicka tradycja

Poznanie kultury i tradycji łowickich w formie ciekawych zajęć edukacyjnych prowadzonych przez pasjonatów kultury ludowej. Bogaty wybór zajęc tematycznych, m.in. „Moda z malowanej skrzyni”, „Ludowe zwyczaje związane ze świętami dorocznymi i życiem rodzinnym , „Jak to ze lnem było”, „Wycinanka łowicka”, „Nie święci garnki lepią - garncarstwo łowickie”, „Wesele łowickie”. W plenarze zwiedzanie typowej łowickiej Chaty- Muzeum w Sromowie.


W zaścianku na Mazowszu

Dzień spędzimy w małym gospodarstwie zasciankowym na Mazowszu.
W programie: napalenie w palenisku i piecu, wykonanie zaczynu chlebowego, wyrabianie ciasta, formowanie bochenków, wypiek, degustacja chleba. Spacer po zagrodzie na spotkanie ze zwierzętami domowymi i leśnymi, zwyczaje kury, kozy, dzika, sarny. Zabawa "Poszukiwacze Skarbów" przy pomocy wykrywaczy metalu. „Przetwory domowe” - czyli jak powstaje smaczne jedzenie, pokaz powstawania sera, wędzenia kiełbasy i pysznych powideł. Zajęcia artystyczne do wyboru: wesołe wydzieranki, malowanie na szkle lub wiejskie anioły. Ognisko -pieczone ziemniaki i pieczone kiełbaski.


{child_list}
Wycieczki jednodniowe

{title}

{description}

czytaj więcej

{/child_list} {pagination_links}

O nas

MALOKA – (w jęz. hiszp. maloca) duży szałas służący jako mieszkanie dla wielopokoleniowej rodziny, lub plemienna chata zgromadzeń we wsiach w Ameryce Południowej. Często rada starszych, podejmowała w niej najważniejsze decyzje dla swojej społeczności. W ciągu dnia można było znaleźć w jej wnętrzu wypoczynek i schronienie przed słońcem.

czytaj więcej

Wycieczki autokarowe

Od samego początku powstania biura zajmujemy się organizacją autokarowych wyjazdów w Polsce i Europie. Wiele satysfakcji sprawia nam pokazywanie zarówno miejsc znanych, sprawdzonych jak i tych nowych, niezbyt jeszcze popularnych.

czytaj więcej

Dla szkół

W ramach naszej działalności zajmujemy się organizacją wycieczek i zielonych szkół dla dzieci i młodzieży. Bogata oferta programów umożliwia odkrywanie najpiękniejszych miejsc w Polsce i Europie. Pozwala na atrakcyjne przyswojenie treści i umiejętności z historii, geografii poza murami szkoły.

czytaj więcej

Zima

Już kolejny sezon proponujemy aktywny wypoczynek w najlepszych stacjach sportów zimowych Europy. Austria i Włochy należą w zimie, do najczęściej odwiedzanych destynacji przez Polaków.

czytaj więcej

Lato

Naszym młodym Klientom oferujemy letni wypoczynek w atrakcyjnych miejscach, oraz ciekawe programy i prawdziwie wakacyjną atmosferę.

czytaj więcej

Incentive

Kompleksowo zajmujemy się organizacją konferencji, szkoleń, sympozjów jak i wyjazdów integracyjno-motywacyjnych dla firm, instytucji i stowarzyszeń. Nasze wieloletnie doświadczenie w formule incentive pozwala nam, zarówno na profesjonalne zorganizowanie dużej imprezy plenerowej jak i kameralnego spotkania w Polsce i za granicą.

czytaj więcej

Wyjazdy rodzinne

W naszej ofercie znajdują się również zagraniczne wyjazdy pobytowe i objazdowe do ciekawych zakątków całego świata.

czytaj więcej

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z nami, chętnie odpowiemy na pytania związane z ofertą jak i udzielimy dodatkowych informacji.

czytaj więcej