wieża eiffla
bilety na koncerty
kompas

Via Ferraty - Tylko dla Orłów

trekking i via ferraty

CIVETTA i MARMOLADA to dwa masywy skalne uważane przez miłośników gór za najpiękniejsze w Dolomitach. Civetta swoją sławę zawdzięcza północno-zachodniej ścianie i dwóm ferratom: Alleghesi i Tissi. Marmolada zaś to najwyższy szczyt Dolomitów, który jak magnes przyciąga wspinaczy ferratami: Eterna i Marmolada (jedna z najstarszych w Dolomitach). Dodatkowo region ten wzbogaca słynna ferrata Constantini na Moiazza i Piazzetta na Piz Boe, oraz niedoceniana a jakże piękna Finanzieri na szczyt Colac.

Via Ferrata – to (z jęz. włoskiego "żelazna droga") ubezpieczony szlak turystyczny, wyposażony dla celów autoasekuracji w linę stalową, stopnie, drabinki, mosty. Szczególnie popularny w Dolomitach. Pierwsze ferraty powstały w czasie I wojny światowej, w celu ułatwienia przemieszczania się żołnierzy między umocnionymi punktami w górach.


Zakwaterowanie

7 noclegów na dobrze położonym kempingu w regionie Civetty.


Wyżywienie

7 śniadań w formie bufetu - samoobsługa


20 lipca - 29 lipca 2018 2.300,- zł

Świadczenia:

  Cena zawiera: ubezpieczenie alpinistyczne, 7 noclegów w namiotach na kempingu w okolicach Civetty, wyżywienie: 7 śniadań, opiekę kierownika wyprawy, przejazd na trasie: Warszawa – Civetta – Warszawa, oraz przejazdy lokalne (dojazdy do górskich szlaków)

  Organizator zapewnia: pakiet żywieniowy – 7 śniadań, osprzęt linowy (uprząż, lonża asekuracyjna, kask, karabinki samozatrzaskowe)

  We własnym zakresie: należy zabezpieczyć: śpiwory, odpowiednie obuwie i ubranie, raki, czekan, latarki czołówki, palniki i maszynki do gotowania, butany, kubki, menażki

  Cena nie zawiera: - pakietu 6 ciepłych posiłków po wędrówce - dodatkowo płatne ok.200 zł, biletów na wjazdy kolejką górską: ok. 50 EUR.


  Rider Górski

  1 dzień

  zbiórka w Warszawie ok. godz. 22.00. Przejazd w/g ustalonej trasy.

  2 dzień

  przyjazd na kemping w okolicach Civetty ok. godz.15.00. Wypoczynek po podróży, sprawdzenie sprzętu, odprawa techniczno-programowa, omówienie tras.

  3 dzień

  FERRATA FINANZIERI (Colac 2.715 m n.p.m)

  Śniadanie. Przejazd do Alba. Przejście szlakiem 644 w kierunku ferraty Finanzieri. Wejście na rozległy dwuszczyt Colac. Główny, na który prowadzi ferrata oraz niższy położony bardziej na południe. Przerwa na wypoczynek. Zejście wschodnią ścianą przez Forcia Neigra (2.509 m n.p.m ) doliną Ciampac obok stacji kolejki linowo- kabinowej. Tutaj znajdują się również dwa schroniska na wysokości 2.170 m n.p.m: Tobia de Jagher i Ciampac. Dalej możliwośc zjazdu kolejką do Solagna, lub zejście do Alba. Powrót na kemping. Nocleg.

  Szczegóły trasy: różnica poziomów na szlaku: 565 m, stopień trudności ferraty: trudna, czas przejścia: ok. 8 h

  4 dzień

  FERRATA ETERNA - (Serauta 2.950 m n.p.m - Marmolada)

  Śniadanie. Przejazd na Paso di Fedaia (2.057 m n.p.m.). Podejście pod ferratę, początek ferraty na 2350 m n.p.m. Przejście na Forcella Serauta (2.950 m n.p.m.). Odpoczynek. Spacer szlakiem turystycznym wzdłuż umocnień z czasów I Wojny Światowej, wejście do muzeum. Z Forcella Serauta (2.950 m n.p.m.) zejście lodowcem obok skał grani Ombretty na Passo Fedaia (2.057 m n.p.m.). Zejście na całym odcinku jest łagodne i bezpieczne. Nie ma konieczności dodatkowego zabezpieczania się czekanem. Powrót na kemping. Nocleg.

  Szczegóły trasy: różnica poziomów na szlaku: 893 m, stopień trudności ferraty: bardzo trudna, czas przejścia: ok. 7-8 h

  5 dzień

  FERRATA ALLEGHESI - FERRATA TISSI (Civetta 3.220 m n.p.m)

  Śniadanie. Startujemy z Zoldo Alto (1.382 m n.p.m ). Przejście szlakiem turystycznym 586 i 557 w kierunku Forcella de la Grava (1.784 m n.p.m.) i Col Grande (1.927 m n.p.m.). Po krótkim odpoczynku przejście w kierunku Sentiero Tivan. Z Forcella de la Grava do do początku Alleghesi jest ok. 1,15 h. Ferrata rozpoczyna się między wschodnim filarem Punta Civetta (2920 m) a Schinal del Bech i prowadzi ostro kominami i rynnami, poprzedzielanymi od czasu do czasu wąskimi i eksponowanymi półkami. Czas wejścia na szczyt ok 3,45 h. Widoki ze szczytu są po prostu niesamowite, a w szczególności pięknie wygląda masyw Pelmo i jezioro k/Alleghe. Następnie podążamy ok.30 min. szlakiem w dół do schroniska Torrani (2.984 n.p.m.). Ze schroniska idziemy piargami do skały o nazwie Crepa Bass, następnie idziemy w dół do połączenia ze szlakiem 557 (z Torrani 2 h) Stąd podążamy w stronę przełęczy Forcella della Grava i dalej w dół zejście na parking. Powrót na kemping. Nocleg.

  Szczegóły trasy: różnica poziomów na szlaku: 1.838 m, stopień trudności ferraty: trudna/bardzo trudna, czas przejścia: ok. 14-15 h

  6 dzień

  FERRATA PIAZZETTA (Piz Boe 3.152 m n.p.m)

  Śniadanie. Przejazd na Passo Pordoi.

  I wariant (bez ferraty z kolejką). Wjazd z Passo Pordoi (2.239 m n.p.m) kolejką na Sas de Pordoi (2.950 m n.p.m) do schroniska Maria. Przejście na Forcella de Pordoi i dalej szlakami 627 oraz 638 wejście na Piz Boe (3.152 m n.p.m). Zejście ze szczytu do samego dołu na Passo Pordoi.

  II wariant (ferrata). Wejście z Passo Pordoi (2.239 m n.p.m) szlakiem 627 i 626 do ferraty. Ferrata o długości ok.300 m, ulokowana na jednej ścianie. Najtrudniejszy etap to początkowa pionowa ściana, potem krótki uskok i do szczytu prowadzi nas długi w miarę prosty filar. Ze szczytu schodzimy szlakami 638 i 627. Zejście z Piz Boe przez Forcella de Pordoi do samego dołu na Passo Pordoi. Powrót na kemping. Nocleg.

  Szczegóły trasy: różnica poziomów na szlaku: 913 m, stopień trudności ferraty: łatwa/trudna, czas przejścia: ok. 6-8 h

  Inny możliwy wariant tego dnia to: FERRATA TRINCEE na LA MESOLA

  7 dzień

  FERRATA MARMOLADA (Punta Penia 3.343 m n.p.m - Marmolada)

  Śniadanie. Przejazd nad Lago di Fedaia (2.004 m n.p.m). Wjazd kolejką do schroniska Pian dei Fiacconi (2.616 m n.p.m), lub szlakiem 606 z samego dołu. Dalej szlak prowadzi lodowcem (400 m -ok.2h) na Forcella della Marmolada (2.896 m n.p.m) skąd zaczyna się właściwa ferrata. Ferrata Marmolada jest krótka, ale wytyczona w dużej ekspozycji z licznymi ułatwieniami. Na jej przejście potrzeba ok 1,5h. Krótka przerwa na szczycie. Zejście z Punta Penia prowadzi lodowcem w kierunku schroniska Al Ghiacciaio (2.700 m n.p.m). Na zejście ze szczytu na parking nad jeziorem potrzebujemy około 3h. Powrót na kemping. Nocleg.

  Szczegóły trasy: różnica poziomów na szlaku: 1.339 m, stopień trudności ferraty: trudna, czas przejścia: ok. 7-8 h

  8 dzień

  FERRATA CONSTANTINI (Moiazza 2.601 m n.p.m. - Civetta))

  Śniadanie. Przejazd na Passo Duran (1.601 m n.p.m). Wędrówka z parkingu w kierunku schroniska Bruto Carestiato (1.834 m n.p.m). Pierwsza część ferraty to 700 m południowej ściany Cima Cattedrale (2.558 m n.p.m) - czas 3h. Dalej ferrata przewyższa się ok 170 m na Cresta delle Masenade – czas 45 min. Potem zejście ok 100 m w dół na przełęcz Masenade Cima Cattedrale (2.610 m n.p.m). Z przełęczy po 45 min. zaczyna się, właściwa droga na Cimę przez słynną Cengia Angelini, Bivacco Moiazza (2.601 m n.p.m) i Scalata alla cima na szczyt(1h). Przerwa na odpoczynek na szczycie. Ostatni odcinek ferraty Constantini, to variante O. Czyli trudna ferrata zejścowa z Bivacco Moiazza, która prowadzi aż 800 metrową ścianą - czas 1,5h, dalej idziemy ok.0,5h szlakiem 557 w kierunku schroniska Bruto Carestiato (1.834 m n.p.m). Po krótkiej przerwie dalsze zejście na Passo Duran (1.601 m n.p.m).

  Szczegóły trasy: różnica poziomów na szlaku: 1.000 m, stopień trudności ferraty: bardzo trudna, czas przejścia: ok.12-13 h

  9 dzień

  wyjazd po śniadaniu w kierunku granicy włosko-austriackiej. Przyjazd do Warszawy w miejsce wyjazdowe ok. godz.0.00/1.00

  OFICJALNY PARTNER MALOKA TRAVEL na WYJAZDACH W DOLOMITY w 2018 roku


   Mini słowniczek

   andata - wjazd w jedną stronę
   attrezzato - ubezpieczony, wyposażony, uzbrojony
   baita - szałas, bacówka
   bellissimo - przepiękny
   bivacco - mały schron turystyczny w wysokich górach, biwak, obozowisko
   camoscio - kozica
   campanile - dzwonnica, wieża przy kościele
   cappuccino - słodka kawa z mlekiem
   cima - góra, szczyt, czubek
   cinque - pięć, piątka
   forcella - przełęcz wysoko w górach np. pomiędzy szczytami, przełączka
   funivia - górska kolejka linowa
   galleria - tunel
   ghiacciaio - lodowiec
   lago - jezioro
   lungo - długi, daleki
   marmotta - świstak
   monte - góra
   nevaio - pole śnieżne
   nuvola - chmura
   parco nazionale - park narodowy, rezerwat
   passo - szeroka, rozległa przełęcz np. między masywami górskimi
   pista - szlak, trasa narciarska
   rifugio - schronisko, schron, szałas
   ritorno - powrót, droga powrotna
   salita - wjazd, podejście, droga pod górę
   sasso - kamień, głaz
   scesa - zjazd, zejście
   scoiattolo - wiewiórka
   sentiero - ścieżka, dróżka, szlak
   siesta - przerwa w porze obiadu
   tabaccheria - kiosk z art. tytoniowymi i gazetami, tam się kupuje mapy i widokówki
   temporale - burza, ulewa, wichura
   torre - wieża, baszta
   valle - dolina
   via ferrata - potocznie: żelazna ścieżka

   Dokumenty

   Galeria

   {child_list}
   Via Ferraty - Tylko dla Orłów

   {title}

   {description}

   czytaj więcej

   {/child_list} {pagination_links}

O nas

MALOKA – (w jęz. hiszp. maloca) duży szałas służący jako mieszkanie dla wielopokoleniowej rodziny, lub plemienna chata zgromadzeń we wsiach w Ameryce Południowej. Często rada starszych, podejmowała w niej najważniejsze decyzje dla swojej społeczności. W ciągu dnia można było znaleźć w jej wnętrzu wypoczynek i schronienie przed słońcem.

czytaj więcej

Wycieczki autokarowe

Od samego początku powstania biura zajmujemy się organizacją autokarowych wyjazdów w Polsce i Europie. Wiele satysfakcji sprawia nam pokazywanie zarówno miejsc znanych, sprawdzonych jak i tych nowych, niezbyt jeszcze popularnych.

czytaj więcej

Dla szkół

W ramach naszej działalności zajmujemy się organizacją wycieczek i zielonych szkół dla dzieci i młodzieży. Bogata oferta programów umożliwia odkrywanie najpiękniejszych miejsc w Polsce i Europie. Pozwala na atrakcyjne przyswojenie treści i umiejętności z historii, geografii poza murami szkoły.

czytaj więcej

Zima

Już kolejny sezon proponujemy aktywny wypoczynek w najlepszych stacjach sportów zimowych Europy. Austria i Włochy należą w zimie, do najczęściej odwiedzanych destynacji przez Polaków.

czytaj więcej

Lato

Naszym młodym Klientom oferujemy letni wypoczynek w atrakcyjnych miejscach, oraz ciekawe programy i prawdziwie wakacyjną atmosferę.

czytaj więcej

Incentive

Kompleksowo zajmujemy się organizacją konferencji, szkoleń, sympozjów jak i wyjazdów integracyjno-motywacyjnych dla firm, instytucji i stowarzyszeń. Nasze wieloletnie doświadczenie w formule incentive pozwala nam, zarówno na profesjonalne zorganizowanie dużej imprezy plenerowej jak i kameralnego spotkania w Polsce i za granicą.

czytaj więcej

Wyjazdy rodzinne

W naszej ofercie znajdują się również zagraniczne wyjazdy pobytowe i objazdowe do ciekawych zakątków całego świata.

czytaj więcej

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z nami, chętnie odpowiemy na pytania związane z ofertą jak i udzielimy dodatkowych informacji.

czytaj więcej

{analytics}