wieża eiffla
bilety na koncerty
kompas

Trekking Matterhorn - śladami Welszów

Alpy Walijskie zwane również Alpami Pennińskimi, leżą na granicy Szwajcarii w kantonie Valais i Włoch w regionie Piemontu i Doliny Aosty. Pasma alpejskie, z którymi sąsiadują, to Alpy Berneńskie na północy, Alpy Graickie na zachodzie, oraz Alpy Lepontyńskie na wschodzie. Najwyższym szczytem Alp Walijskich i Szwajcarii jest Dufourspitze (4634 m n.p.m.) położony w masywie Monte Rosa. Zdecydowanie najsłynniejszą i najpiękniejszą górą tego pasma jest Matterhorn (4478 m n.p.m.) - po stronie włoskiej znany jako Monte Cervino. Głównym kurortem turystycznym regionu jest klimatyczny Zermatt.

Kraina Welszów to górski obszar zamieszkiwany przez jeden z najstarszych ludów pasterskich [chłopskich] w Europie, który ok. 1000 lat temu, jako pierwszy w dobie średniowiecza, osiedlił się na stałe w wysokich górach. Welszowie skupiali się głównie w dolinie Goms u stóp Alp Berneńskich, pomiędzy obecną miejscowością Brig i Przełęczą Furka. W wieku XIV m.in. ze względu na zmianę klimatu przenieśli się w Dolinę Aosty i dalej powędrowali w okolice austriackiego Voralbergu i Tyrolu.

Trasa naszego trekkingu prowadzi przez samo serce Alp Walijskich, w okolicy miejscowości Zermatt, wśród pięknych lodowców i potężnych ścian alpejskich czterotysięczników. W potężnych górskich dolinach, zachwyci Was unikalna wyjątkowa przyroda, drewniana architektura 100- letnich chat i możliwość spotkania licznie występujących świstaków. Oczywiście większość naszych tras będzie się odbywała w towarzystwie Matterhornu.

Dla kogo przeznaczony jest trekking?

Trasy naszego trekkingu nie wymagają użycia specjalistycznego sprzętu wspinaczkowego, nie prowadzą także przez odcinki z żadnymi trudnościami technicznymi. Jednakże wskazane jest, aby osoby planujące wziąć udział w naszym trekkingu, posiadały dobre przygotowanie kondycyjne. Będzie ono szczególnie wskazane przy odcinkach dróg zejściowych. Nasz trekking może być fantastyczną przygodą, także dla rodzin lubiących górskie wycieczki.

Program wyjazdu:

Dzień 1

Wyjazd z kraju w godzinach popołudniowych.

Dzień 2

Przyjazd na miejsce zakwaterowania do Tasch, kolacja, nocleg.

Dzień 3: Zermatt–Trockener – lodowiec Furgggletscher-Schwarzsee - Zermatt

Przejazd z Tasch do Zermatt. Wjazd na Trockener Steg (2939 m n.p.m.), przejście do schroniska Gandegghutte (3030 m n.p.m.) czynnego od 1885 roku. Istnieje możliwość wjazdu na Klein Matterhorn (3830 m n.p.m.) wejście do groty we wnętrzu Theodulgletscher. Punkt widokowy - widok na Matterhorn, Mont Blanc i Alpy Berneńskie. Zjazd do Trockener Steg (2399 m n.p.m.). Dalej przejście obok lodowca Furgggletscher, wzdłuż grani Hornlihutte do Schwarzsee. Odpoczynek przy tafli jeziora, obok górskiej kaplicy. Zejście przez Furi, do Zermatt.

Dzień 4: Zermatt – Gornergrat - Riffelsee - Riffelalp - Zermatt

Przejazd z Tasch do Zermatt. Wjazd na Gornergrat (3090 m n.p.m.). Przepiękna panorama na masyw Monte Rosa z Dufourspitze (4634 m n.p.m.), Liskamm (4527 m n.p.m.), Castor (4228 m n.p.m.), Pollux (4092 m n.p.m.) i Breithorn (4164 m n.p.m.). Z tarasów widokowych zobacztmy 5 lodowców położonych obok siebie. Zejście z Gornergratt do Zermatt przez Riffelsee, jezioro słynące z odbicia szczytu Matterhorn w lustrze wody i Riffelalp.

Dzień 5: Mattmark – Distelalp - Stausee Mattmark – Tama Mattmark

Przejazd z Tasch do Mattmark. Absolutnie rekreacyjna trasa wokół Jeziora Stausee Mattmark. Idealna na wędrówkę podczas trzeciego dnia wyjazdu. Piękne góry, cudny kolor wody w jeziorze i pasące się bydło.

Dzień 6: 6 dzień: Zermatt – Blauherd - Rothorn – Oberrothorn – Stellisee - Leisee – Sunnegga - Zermatt

Przejazd z Tasch do Zermatt. Wjazd na Blauherd (2571 m n.p.m.), przesiadka i dalej wjazd na Rothorn (3090 m n.p.m.), "upajanie" się pięknymi widokami. Wejście na Oberrothorn (3415 m n.p.m.) skąd roztacza się dookoła jedna z najpiękniejszych panoram widokowych w Alpach. Zejście do Sunneggi obok jezior Stellisee i Leisee. Zejscie do Zermatt lub zjazd kolejką.

Dzień 7: Zermatt – Blatten – Zmutt – Zermatt

Przejazd z Tasch do Zermatt. Ładna widokowo trasa doliną Zmutt z widokami na Monte Rosa i północną ścianę Matterhorn.

8 dzień: Tasch - Poznań - Łódź- Warszawa

Wykwaterowanie, wyjazd w drogę powrotną do Polski. Wieczorny przyjazd do kraju.

Cena zawiera:

przejazd na trasie: Warszawa – Tasch – Warszawa, oraz lokalne przejazdy busem. ubezpieczenie alpinistyczne, noclegi w okolicy Zermatt (wariant z namiotem lub w apartamencie), wyżywienie: 7 śniadań, opiekę kierownika wyprawy.

We własnym zakresie:

należy zabezpieczyć: śpiwory, odpowiednie obuwie i ubranie, palniki i maszynki do gotowania, kubki, menażki.

Cena nie zawiera:

- biletów na kolejki górskie.

Dojazd pociągiem z Tasch do Zermatt - 16 CHF w obie strony [4 kursy x 16 = 64 CHF]

Kolejka na Gornergrat - 42 CHF w górę, dla chętnych możliwość zjazdu kolejką w połowie zejścia + ok.20 CHF

Kolejka na Trockener - 42 CHF, dla chętnych możliwość zjazdu kolejką w połowie zejścia +ok.20 CHF

Kolejka na Blauherd - Rothorn - 42 CHF w górę, lub wariant zjazdu kolejką w połowie zejścia z Sunnegga ok. 20 CHF.

Istnieje możliwość dopłaty do ciepłych kolacji liofilizowanych – 150 zł [6 kolacji]

Dokumenty

Galeria

{child_list}
Trekking Matterhorn - śladami Welszów

{title}

{description}

czytaj więcej

{/child_list} {pagination_links}

O nas

MALOKA – (w jęz. hiszp. maloca) duży szałas służący jako mieszkanie dla wielopokoleniowej rodziny, lub plemienna chata zgromadzeń we wsiach w Ameryce Południowej. Często rada starszych, podejmowała w niej najważniejsze decyzje dla swojej społeczności. W ciągu dnia można było znaleźć w jej wnętrzu wypoczynek i schronienie przed słońcem.

czytaj więcej

Wycieczki autokarowe

Od samego początku powstania biura zajmujemy się organizacją autokarowych wyjazdów w Polsce i Europie. Wiele satysfakcji sprawia nam pokazywanie zarówno miejsc znanych, sprawdzonych jak i tych nowych, niezbyt jeszcze popularnych.

czytaj więcej

Dla szkół

W ramach naszej działalności zajmujemy się organizacją wycieczek i zielonych szkół dla dzieci i młodzieży. Bogata oferta programów umożliwia odkrywanie najpiękniejszych miejsc w Polsce i Europie. Pozwala na atrakcyjne przyswojenie treści i umiejętności z historii, geografii poza murami szkoły.

czytaj więcej

Zima

Już kolejny sezon proponujemy aktywny wypoczynek w najlepszych stacjach sportów zimowych Europy. Austria i Włochy należą w zimie, do najczęściej odwiedzanych destynacji przez Polaków.

czytaj więcej

Lato

Naszym młodym Klientom oferujemy letni wypoczynek w atrakcyjnych miejscach, oraz ciekawe programy i prawdziwie wakacyjną atmosferę.

czytaj więcej

Incentive

Kompleksowo zajmujemy się organizacją konferencji, szkoleń, sympozjów jak i wyjazdów integracyjno-motywacyjnych dla firm, instytucji i stowarzyszeń. Nasze wieloletnie doświadczenie w formule incentive pozwala nam, zarówno na profesjonalne zorganizowanie dużej imprezy plenerowej jak i kameralnego spotkania w Polsce i za granicą.

czytaj więcej

Wyjazdy rodzinne

W naszej ofercie znajdują się również zagraniczne wyjazdy pobytowe i objazdowe do ciekawych zakątków całego świata.

czytaj więcej

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z nami, chętnie odpowiemy na pytania związane z ofertą jak i udzielimy dodatkowych informacji.

czytaj więcej