wieża eiffla
bilety na koncerty
kompas

Apartamenty Zillertal

Austria kuchnia Austriacka narty zima

Dolina Zillertal

Wąska dolina położona w południowo - wschodniej części Tyrolu, w odległości ok. 60 km od Innsbrucka przez którą przepływa rzeka Ziller. Znajduje się tutaj 10 mniejszych stacji, z których najbardziej znane to: Ski-Optimal, Zillertal Arena, Mayrhofen, Finkenberg-Penken i Tux z lodowcem Hintertux. Na wysokości Mayrhofen dolina Ziller łącz się z drugą doliną Tuxertal. Znajdujący się na końcu doliny Tuxertal lodowiec jest mekką narciarzy i snowboardzistów oferujący doskonałe warunki narciarskie przez cały rok. To tutaj znajduje się najbardziej stroma trasa w Alpach Austriackich znana pod nazwą „Harakiri”. Ze względu na wysokie położenie tras narciarskich śnieg w Dolinie Zillertal utrzymuje się bardzo długo, co sprawia że jazda na wielu stokach jest dużą przyjemnością nawet do końca kwietnia. Kupując tzw Zillertaler Superskipass można korzystać z 10 centrów narciarskich w dolinie, co daje 650 km tras do których dostaniemy się 165 nowoczesnymi wyciągami. Po nartach, czekają na wszystkich słynne w całym Tyrolu apreski w austriackim kurorcie Mayrhofen.

Informacje ogólne


Zobacz mapę doliny

Hintertux (85 km)

Wspaniały całoroczny region Alpejski, słynny z szerokich tras zjazdowych i niezapomnianych krajobrazów. W skład całego kompleksu zebranego wokół lodowca wchodzą stacje: Eggalm, Hintertux, Rastkogel. Wjeżdżając gondolami na strome stoki Tuxa (najwyższy 3250 m n.p.m) ma się wrażenie jakby wjeżdżało się do raju (narciarskiego) skąd rozpościera się wszędzie biel stoków i panorama alpejskiego krajobrazu. Znajdziemy tutaj także dobrze rozwiniętą sieć gastronomiczną (nieco za drogą) i doskonałe połączenia skibusami pomiędzy stacjami narciarskimi regionu. Oczywiście nie brakuje tutaj także licznych wypożyczalni sprzętu, sklepików i szkół narciarskich, nierzadko z polskimi instruktorami.

Prawdziwi „maniacy” białego szaleństwa mogą zmierzyć się w ciągu jednego dnia z trasą przebiegająca, od górnej stacji kolejki Penkenbahn przez stoki Rastkogel, Eggalm oraz lodowca Tux. To oznacza ok 70 km przy różnicy wzniesień prawie 15.000 metrów

Zillertal 3000 (170 km)

Zillertal 3000 to ok 155 km tras doskonale przygotowanych, nowoczesnych i dobrze znakowanych tras wokół Ahorn, Penken, Rastkogel Horberg, Eggalm. Jak mantra powtarzane przez miejscowych „100% gwarancja śniegu” ma tutaj pełne pokrycie z tymi zapewnieniami. Snowboardziści mają tu dla siebie Burton-Park. Ten zimowy koktajl spokojnych, łagodnych tras dla początkujących z dużą ilością atrakcyjnych tras dla free stylerów (Harakiri-Skipiste) jest wizytówką tego miejsca.

24 wyciągi orczykowe i talerzykowe, 17 krzesełek,
oraz 8 kolejek kabinowych i gondoli
Trasy: łatwe (50 km), średnie (95 km), trudne (25 km)

Zillertal Arena (160-165 km)

Na ten największy region w Zillertallu składają się miejscowości takie jak Hippach Zell, Gerlos, Wald, Königsleiten, Krimml swoim zasięgiem terytorialnym wychodzi nawet poza Tyrol. Od kilku lat teren ten jest najdynamiczniej rozwijającym się regionem narciarskim w Alpach, absługującym przy pomocy 65 nowoczesnych wyciągów i kabin do 80 tys narciarzy na godzinę. Jako region wyróżnia się dużą ilością lokali gastronomicznych, dobrym spreski, miłą obsługą i specjalnymi programami organizowanymi na świeżym powietrzu dla najmłodszych (przedszkola i szkółki snowboardowe). Dla wymagających polecamy mało uczęszczane stoki Königsleitenspitze i Wilden Krimml gdzie można bezpiecznie „popływać” w głębokim śniegu.

Dla snowboardzistów

  • Basic-Funpark przy wyciągu krzesełkowym Krummbach (długość 400 m) specjalnie przygotowany dla początkujących snowboardzistów
  • Mega Halfpipe (90m długości, 14m szerokości, 3m wysokości) w Gerlos dla Freestylerów
  • Funpark w Krimml-Gerlosplatte dla profi o długości 700 m. Do dyspozycji: Hand Rail, Double Edge, Road Gap, Gap Jump, Speedy Quarter, Snakes Wves, a także 80 metrowy Halfpipe.

23 wyciągi orczykowe i talerzykowe, 27 krzesełek, oraz 5 kolejek kabinowych i gondoli
Trasy: łatwe (45 km), średnie (100 km), trudne (15 km)

Spieljoch (20 km)

Ten najmniejszy region w Zillertalu ulokowany na wschodnich i południowych zbocza góry Onkeljoch jest pierwszym miejscem po wjeździe do doliny gdzie można poszusować na nartach., Jak słusznie zuważył ktoś, dobre miejsce na przerwę w jeździe po autostradzie. Stacja połozona obok miejscowości Fügen oddalonej zaledwie o 8 km od autostrady.

3 wyciągi orczykowe i talerzykowe, 3 krzesełkowe, oraz 2 gondole
Trasy: łatwe (2 km), średnie (18 km)

SKI-Optimal (150 km)

Ten duży i niesłusznie pomijany przez wielu region zachwyca niezwykłej urody krajobrazami. Znajduje się on w bok od głównej drogi w Zillertalu w miejscowości Hochfügen. Położony stosunkowo wysoko (1500-2500 m n.p.m) łączy przy pomocy nowoczesnej 8-osobowej gondoli "Zillertal Shuttle" dwa regiony Hochfügen oraz Hochzillertal. Region może pochwalić się 145 km bardzo dobrze przygotowanymi trasami o każdym stopniu trudności. Dumą regionu jest prawie 8 kilometrowa trasa Stephan Eberharter Goldpiste. Pokrywa śnieżna utzrymuje się do końca kwietnia.

21 wyciągów orczykowych i talerzykowych, 9 krzesełkowych,
oraz 4 kolejki kabinowe i gondole
Trasy: łatwe (35 km), średnie (90 km), trudne (25 km)

Zakwaterowanie - apartamenty Mayrhofen, Finkenberg, Brandberg

Kategorie:

  • A2: Apartament dla 2 osób – mieszkanie składające się z 1 pokoju livingroom, aneksu kuchennego kompletnie wyposażonego, łazienki i wc, tv, balkonu
  • A3: Apartament dla 3 osób – mieszkanie składające się z 1 livingroom, aneksu kuchennego – kompletnie wyposażonego, łazienki, wc, sat-tv, balkonu
  • A4: Apartament dla 4 osób – mieszkanie składające się z 1 lub 2 sypialni, 1 pokoju liviingroom z rozkladanym tapczanem, małej kuchni lub aneksu kuchennego – kompletnie wyposażonych, łazienki, wc, sat-tv, balkonu

Galeria

O nas

MALOKA – (w jęz. hiszp. maloca) duży szałas służący jako mieszkanie dla wielopokoleniowej rodziny, lub plemienna chata zgromadzeń we wsiach w Ameryce Południowej. Często rada starszych, podejmowała w niej najważniejsze decyzje dla swojej społeczności. W ciągu dnia można było znaleźć w jej wnętrzu wypoczynek i schronienie przed słońcem.

czytaj więcej

Wycieczki autokarowe

Od samego początku powstania biura zajmujemy się organizacją autokarowych wyjazdów w Polsce i Europie. Wiele satysfakcji sprawia nam pokazywanie zarówno miejsc znanych, sprawdzonych jak i tych nowych, niezbyt jeszcze popularnych.

czytaj więcej

Dla szkół

W ramach naszej działalności zajmujemy się organizacją wycieczek i zielonych szkół dla dzieci i młodzieży. Bogata oferta programów umożliwia odkrywanie najpiękniejszych miejsc w Polsce i Europie. Pozwala na atrakcyjne przyswojenie treści i umiejętności z historii, geografii poza murami szkoły.

czytaj więcej

Zima

Już kolejny sezon proponujemy aktywny wypoczynek w najlepszych stacjach sportów zimowych Europy. Austria i Włochy należą w zimie, do najczęściej odwiedzanych destynacji przez Polaków.

czytaj więcej

Lato

Naszym młodym Klientom oferujemy letni wypoczynek w atrakcyjnych miejscach, oraz ciekawe programy i prawdziwie wakacyjną atmosferę.

czytaj więcej

Incentive

Kompleksowo zajmujemy się organizacją konferencji, szkoleń, sympozjów jak i wyjazdów integracyjno-motywacyjnych dla firm, instytucji i stowarzyszeń. Nasze wieloletnie doświadczenie w formule incentive pozwala nam, zarówno na profesjonalne zorganizowanie dużej imprezy plenerowej jak i kameralnego spotkania w Polsce i za granicą.

czytaj więcej

Wyjazdy rodzinne

W naszej ofercie znajdują się również zagraniczne wyjazdy pobytowe i objazdowe do ciekawych zakątków całego świata.

czytaj więcej

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z nami, chętnie odpowiemy na pytania związane z ofertą jak i udzielimy dodatkowych informacji.

czytaj więcej