wieża eiffla
bilety na koncerty
kompas

Apartamenty Pitztal

St. Leonhard, Arzl, Wenns, Jerzens

Pitztal - Dolina Pitz położona w południowo-zachodniej części Tyrolu jest jedną z najbardziej znanych stacji narciarskich Austrii. Położona 60 km od stolicy regionu, Innsbrucka nazwę swoją zaczerpnęła od rzeki Pitz wypływającej u podnóża lodowca. To właśnie tutaj, u podnóża lodowca Pitztaler znajduje się najwyższy szczyt Tyrolu - Wildspitze (3774 m n.p.m.). Dolina obejmuje trzy stacje narciarskie Hochzeiger, Rifflsee i Pitztal (lodowiec), na którym dobre warunki narciarskie panują od połowy listopada, aż do końca kwietnia. Narciarze i snowboardziści mają tu do dyspozycji urozmaicone, znakomicie przygotowane trasy o różnym stopniu trudności, obsługiwane przez system nowoczesnych gondoli, wyciągów krzesełkowych i orczykowych. Przepustowość jednej tylko kolejki Pitzexpress wynosi 9200 osób/godz. Stacja na lodowcu jest najwyżej położonym kompleksem narciarskim w Austrii z trasami leżącymi na wysokości 1660-3440 m n.p.m. gdzie gondola Panoramabahn wywozi narciarzy - na wysokość 3440 m n.p.m. Pitztal jest ulubionym miejscem treningowym wielu narodowych reprezentacji narciarskich. Jako miejsce noclegów proponujemy miejscowości: St. Leonhard, Arzl, Wenns, Jerzens.

Informacje ogólne

  • Dojazd z Polski: Cieszyn-Frydek Mistek-Olomouc-Brno-Znojmo-St.Polten-Linz-Salzburg-Innsbruck- zjazd na Bregenz/Innsbruck West droga E60-zjazd na drogę L16 na Arzl im Pitztal
  • Aktualna pogoda: http://www.wetter.at/wetter/sport-freizeit/ski-wetter/oesterreich/tirol/pitztaler-gletscher
  • Stacje narciarskie: Pitztal, Rifflsee, Hochzeiger
  • Trasy: łącznie 165 km tras, w tym 20 km trudnych, 50 km średnich, 20 km łatwych. Uwaga 70 km tras, to trasy biegowe.

Hochzeiger (36 km)

Zaletą stacji jest dobra, stabilna pogoda

1 gondola, 4 orczyki, 2 wyciągi krzesełkowe.
Trasy łatwe (12 km), średnio trudne (20 km), trudne (4 km).

Rifflsee

Górna stacja najwyższego wyciągu w Rifflsee, to szczyt Grubenkopf, liczący (2800 m n.p.m.), wokół którego poprowadzono kilka kiklometrów dobrych tras. Na górę wjeżdża gondola startująca z Mandarfen.
Zaleta - ładne widokowo trasy

Lodowiec Pitztal (20 km)

Wyjazd na lodowiec tunelem kolejki Pitzexpress o długości ok 3 km, na wysokość 2840 m. Mamy tu 4 wyciągi orczykowe, jedna kanapa czteroosobowa, 2 gondole. Na szczyt Hinterer Brunnenkogel wwozi turystów zespół 16 gondoli, połączonych w 4 ciągi po 4 gondole każdy. Na 3.000 m duży snowpark i profesjonalny halfpipe.

Zaleta - dobrze przygotowane trasy, śnieg od października do maja. Najdłuższa trasa zjazdowa Talloipe - 21 km.

20 km tras, z czego: 18 km łatwych i średnio trudnych, 2 km trudnych

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w jednej z miejscowości St. Leonhard, Arzl, Wenns lub Jerzens położonych w Dolinie Pitztal. W ofercie apartamenty 2-5 os. wyposażone w łazienkę, wc, kompletnie wyposażoną kuchnię (sztućce, naczynia, lodówka, kuchenka mikrofalowa, ekspres do kawy). Pobyty tygodniowe w systemie sobota-sobota, lub niedziela-niedziela. Na zapytanie oferujemy apartamenty 8 os. Między apartamentami a stacjami narciarskimi kursuje bezpłatny ski-bus.

Kategorie Apartamentów:

  • A2: Apartament dla 2 osób – zakwaterowanie składające się z 1 pokoju dziennego, aneksu kuchennego kompletnie wyposażonego, łazienki i wc, tv, balkonu
  • A3: Apartament dla 3 osób – zakwaterowanie składające się z 1 pokoju dziennego, aneksu kuchennego – kompletnie wyposażonego, łazienki, wc, sat-tv, balkonu
  • A4: Apartament dla 4 osób – zakwaterowanie składające się z 1 lub 2 sypialni, 1 pokoju dziennego z tapczanem, małej kuchni lub aneksu kuchennego – kompletnie wyposażonych, łazienki, wc, sat-tv, balkonu
  • A5: Apartament dla 5 osób – mieszkanie składające się z 2 sypialni, 1 pokoju dziennego, aneksu kuchennego – kompletnie wyposażoną, sat-tv, łazienki, wc, balkonu

Galeria

O nas

MALOKA – (w jęz. hiszp. maloca) duży szałas służący jako mieszkanie dla wielopokoleniowej rodziny, lub plemienna chata zgromadzeń we wsiach w Ameryce Południowej. Często rada starszych, podejmowała w niej najważniejsze decyzje dla swojej społeczności. W ciągu dnia można było znaleźć w jej wnętrzu wypoczynek i schronienie przed słońcem.

czytaj więcej

Wycieczki autokarowe

Od samego początku powstania biura zajmujemy się organizacją autokarowych wyjazdów w Polsce i Europie. Wiele satysfakcji sprawia nam pokazywanie zarówno miejsc znanych, sprawdzonych jak i tych nowych, niezbyt jeszcze popularnych.

czytaj więcej

Dla szkół

W ramach naszej działalności zajmujemy się organizacją wycieczek i zielonych szkół dla dzieci i młodzieży. Bogata oferta programów umożliwia odkrywanie najpiękniejszych miejsc w Polsce i Europie. Pozwala na atrakcyjne przyswojenie treści i umiejętności z historii, geografii poza murami szkoły.

czytaj więcej

Zima

Już kolejny sezon proponujemy aktywny wypoczynek w najlepszych stacjach sportów zimowych Europy. Austria i Włochy należą w zimie, do najczęściej odwiedzanych destynacji przez Polaków.

czytaj więcej

Lato

Naszym młodym Klientom oferujemy letni wypoczynek w atrakcyjnych miejscach, oraz ciekawe programy i prawdziwie wakacyjną atmosferę.

czytaj więcej

Incentive

Kompleksowo zajmujemy się organizacją konferencji, szkoleń, sympozjów jak i wyjazdów integracyjno-motywacyjnych dla firm, instytucji i stowarzyszeń. Nasze wieloletnie doświadczenie w formule incentive pozwala nam, zarówno na profesjonalne zorganizowanie dużej imprezy plenerowej jak i kameralnego spotkania w Polsce i za granicą.

czytaj więcej

Wyjazdy rodzinne

W naszej ofercie znajdują się również zagraniczne wyjazdy pobytowe i objazdowe do ciekawych zakątków całego świata.

czytaj więcej

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z nami, chętnie odpowiemy na pytania związane z ofertą jak i udzielimy dodatkowych informacji.

czytaj więcej