wieża eiffla
bilety na koncerty
kompas

Slovenia - Pokochaj piękny mały kraj

Mežica - Bled - wąwóz Vintgar - Slap Savica - Jezioro Bohnij - szczyt Vogel - Postojna Jama - Predjama - Piran - Triest - Miramare wyprawa rowerem po starej kopalni

Słowenia to kraj wielu kontrastów. Stykają się tutaj trzy odmienne kultury: austriacka, bałkańska i włoska. Jest to jedyne miejsce na świecie, gdzie można zjeść typowego austriackiego Wursta popijając bałkańskim winem, na tarasie klasycznej włoskiej willi. Słowenia słynie z jednej strony z wysokich i surowych Alp Julijskich oraz zapierających dech w piersiach form geologicznych i jaskiń (stąd pochodzi nazwa Kras). Z drugiej strony niezapomniany urok roztaczają nadmorskie miasteczka w stylu bałkańskim, jak również miasta dawnej Republiki Weneckiej.

Jeśli znudziły Cię klasyczne wycieczki objazdowe a od wyjazdu oczekujesz czegoś więcej, to ta wyprawa jest dla Ciebie. Będziemy zwiedzać jaskinie, zdobywać szczyty Alp, poznawać tajemnice wąskich uliczek nad Adriatykiem, jeździć na rowerach pod ziemią, aby na końcu odpocząć w basenach termalnych. Nie stój w miejscu, sięgaj dalej - odważ się na turystykę niebanalną.

28 kwietnia - 4 maja 2013 1.700,- zł
  • Cena zawiera: ubezpieczenie, 6 noclegów (w namiotach na kampingach, taksy turystyczne, wyżywienie 2 x dziennie (pakiety żywieniowe) - gotujemy indywidualnie, opiekę pilota na wyprawie, przejazd na trasie wyjazdu, opłaty drogowe, oraz przejazdy lokalne.
  • We własnym zakresie należy zabezpieczyć: śpiwory, odpowiednie obuwie i ubranie, latarki czołówki, palniki i maszynki do gotowania, butany, kubki, menażki.
  • Cena nie zawiera: biletów wstępów do zwiedzanych miejsc, wynajmu łodzi, wynajmu rowerów, wjazdu kolejkami górskimi: 100 EUR

Gwarancją uczestnictwa jest wpłata zaliczki w wysokości 500 zł/os.

Program wyjazdu:

Dzień 1

Zbiórka Uczestników wyjazdu. Przejazd busami z Warszawy w kierunku granicy. Przyjazd w okolice miejscowości Mežica. Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie na rowerach starej kopalni której początki sięgają roku 1665. Przejazd do miejscowości Bled, najsławniejszego górskiego kurortu Słowenii, spacer wokół jeziora do zabytkowej części miasteczka. Kolacja w restauracji. Zakwaterowanie na kampingu.

Dzień 3

Po śniadaniu zwiedzanie wąwozu Vintgar – malowniczej krainy rodem z książek fantasy. Wysokość ścian wąwozu sięga 300 metrów, a dołem płynie turkusowa woda. Przejście do wodospadu Savica – po około półgodzinnej wędrówce w samym sercu Alp Julijskich będziemy mięli możliwość oglądania 660 metrowego wodospadu znajdującego się w otoczeniu nienaruszonego środowiska przyrodniczego. Odpoczynek nad jeziorem Bohnij – krystalicznie czystym jeziorze górskim, otoczonym szczytami Alp. Rejs łodzią na wyspę i zwiedzanie kościoła w Bledzie – jest to budowla sakralna malowniczo położona na ostrowie, na jeziorze Bled. Historia tej wysepki jako miejsca kultu sięga czasów przedchrześcijańskich. Kolacja.

Dzień 4

Po śniadaniu całodzienna wycieczka w Alpy Julijskie, na szczyt Vogel - na początek nabierzemy wysokości kolejką linową, aby potem cieszyć się górskimi widokami i wędrówką po alpejskich szlakach. Kolacja.

Dzień 5

Po śniadaniu eksploracja jaskini Postojnej – najbardziej znanej i największej jaskini w Słowenii, w której jeździ jedyne „metro kraju", czyli kolejka podziemna. Zwiedzanie zamku w Predjamie – osobliwej warowni, której istnienie wydaje się zaprzeczać prawom fizyki. Zamek pochodzący z XVI wieku „przyklejony” jest do zbocza skały. Zwiedzanie perły Adriatyku o włoskiej architekturze – miasteczka Piran. Zakwaterowanie na kampingu. Kolacja.

Dzień 6

Po śniadaniu zwiedzanie Triestu, zobaczymy między innymi: wzgórze zamkowe, katedrę romańską, największy plac w Europie otwarty na morze, marinę. Zwiedzanie twierdzy Miramare – wspaniale zachowanego zamku wzniesionego za czasów panowania rodu Habsburgów, położonego na klifie, bezpośrednio nad morzem. Kolacja.

Dzień 7

Po wczesnym śniadaniu wyjazd ze Słowenii i przejazd przez Austrię w kierunku Polski. Przyjazd do Warszawy w późnych godzinach wieczornych ok godz. 23.00.

Dokumenty

Galeria

{child_list}
Slovenia - Pokochaj piękny mały kraj

{title}

{description}

czytaj więcej

{/child_list} {pagination_links}

O nas

MALOKA – (w jęz. hiszp. maloca) duży szałas służący jako mieszkanie dla wielopokoleniowej rodziny, lub plemienna chata zgromadzeń we wsiach w Ameryce Południowej. Często rada starszych, podejmowała w niej najważniejsze decyzje dla swojej społeczności. W ciągu dnia można było znaleźć w jej wnętrzu wypoczynek i schronienie przed słońcem.

czytaj więcej

Wycieczki autokarowe

Od samego początku powstania biura zajmujemy się organizacją autokarowych wyjazdów w Polsce i Europie. Wiele satysfakcji sprawia nam pokazywanie zarówno miejsc znanych, sprawdzonych jak i tych nowych, niezbyt jeszcze popularnych.

czytaj więcej

Dla szkół

W ramach naszej działalności zajmujemy się organizacją wycieczek i zielonych szkół dla dzieci i młodzieży. Bogata oferta programów umożliwia odkrywanie najpiękniejszych miejsc w Polsce i Europie. Pozwala na atrakcyjne przyswojenie treści i umiejętności z historii, geografii poza murami szkoły.

czytaj więcej

Zima

Już kolejny sezon proponujemy aktywny wypoczynek w najlepszych stacjach sportów zimowych Europy. Austria i Włochy należą w zimie, do najczęściej odwiedzanych destynacji przez Polaków.

czytaj więcej

Lato

Naszym młodym Klientom oferujemy letni wypoczynek w atrakcyjnych miejscach, oraz ciekawe programy i prawdziwie wakacyjną atmosferę.

czytaj więcej

Incentive

Kompleksowo zajmujemy się organizacją konferencji, szkoleń, sympozjów jak i wyjazdów integracyjno-motywacyjnych dla firm, instytucji i stowarzyszeń. Nasze wieloletnie doświadczenie w formule incentive pozwala nam, zarówno na profesjonalne zorganizowanie dużej imprezy plenerowej jak i kameralnego spotkania w Polsce i za granicą.

czytaj więcej

Wyjazdy rodzinne

W naszej ofercie znajdują się również zagraniczne wyjazdy pobytowe i objazdowe do ciekawych zakątków całego świata.

czytaj więcej

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z nami, chętnie odpowiemy na pytania związane z ofertą jak i udzielimy dodatkowych informacji.

czytaj więcej