wieża eiffla
bilety na koncerty
kompas

Wyjazdy z profilaktyką

Dzisiejsza profilaktyka koncentruje się na atutach tkwiących w młodzieży. Wychodząc naprzeciw tym tendencjom, proponujemy połączenie programów turystycznych wycieczek szkolnych z programami profilaktycznymi. Dzięki temu zachęcamy, dzieci i młodzież aby jednocześnie odpoczywały, poznawały nowe miejsca i doskonaliły swoje umiejętności życiowe. Wszystko po to, by po powrocie były wypoczęte, pełne wiary w siebie i wyposażone w nowe sposoby radzenia sobie w różnych sytuacjach.

PROFILAKTYKA - to proces wspierający zdrowie psychiczne i fizyczne dzieci i młodzieży. To nie tylko eliminowanie (lub redukcja) czynników ryzyka, ale także wzmacnianie czynników chroniących.

Do najważniejszych celów profilaktyki zaliczamy:

  • Informacja - dostarczanie informacji o przyczynach, przejawach, skutkach zachowań ryzykownych
  • Afektywna edukacja - rozwijanie podstawowych umiejętności życiowych u osób mających trudności w podejmowaniu decyzji, rozwiązywaniu problemów, porozumiewaniu się z innymi
  • Kompetencja społeczna - rozwijanie umiejętności funkcjonowania w sytuacjach społecznych umożliwiających przeciwstawianie się negatywnej presji, wyrażanie oczekiwań, kontakt z innymi itp.
  • Działania alternatywne - stwarzanie możliwości podejmowania działań dających zadowolenie
  • Wczesna interwencja - identyfikacja dzieci i młodzieży doświadczającej, trudności oraz zapewnienie jej takich form pomocy, które zapobiegną powstaniu poważnych zaburzeń
{child_list}

{title}

{description}

czytaj więcej

{/child_list} {pagination_links}

O nas

MALOKA – (w jęz. hiszp. maloca) duży szałas służący jako mieszkanie dla wielopokoleniowej rodziny, lub plemienna chata zgromadzeń we wsiach w Ameryce Południowej. Często rada starszych, podejmowała w niej najważniejsze decyzje dla swojej społeczności. W ciągu dnia można było znaleźć w jej wnętrzu wypoczynek i schronienie przed słońcem.

czytaj więcej

Wycieczki autokarowe

Od samego początku powstania biura zajmujemy się organizacją autokarowych wyjazdów w Polsce i Europie. Wiele satysfakcji sprawia nam pokazywanie zarówno miejsc znanych, sprawdzonych jak i tych nowych, niezbyt jeszcze popularnych.

czytaj więcej

Dla szkół

W ramach naszej działalności zajmujemy się organizacją wycieczek i zielonych szkół dla dzieci i młodzieży. Bogata oferta programów umożliwia odkrywanie najpiękniejszych miejsc w Polsce i Europie. Pozwala na atrakcyjne przyswojenie treści i umiejętności z historii, geografii poza murami szkoły.

czytaj więcej

Zima

Już kolejny sezon proponujemy aktywny wypoczynek w najlepszych stacjach sportów zimowych Europy. Austria i Włochy należą w zimie, do najczęściej odwiedzanych destynacji przez Polaków.

czytaj więcej

Lato

Naszym młodym Klientom oferujemy letni wypoczynek w atrakcyjnych miejscach, oraz ciekawe programy i prawdziwie wakacyjną atmosferę.

czytaj więcej

Incentive

Kompleksowo zajmujemy się organizacją konferencji, szkoleń, sympozjów jak i wyjazdów integracyjno-motywacyjnych dla firm, instytucji i stowarzyszeń. Nasze wieloletnie doświadczenie w formule incentive pozwala nam, zarówno na profesjonalne zorganizowanie dużej imprezy plenerowej jak i kameralnego spotkania w Polsce i za granicą.

czytaj więcej

Wyjazdy rodzinne

W naszej ofercie znajdują się również zagraniczne wyjazdy pobytowe i objazdowe do ciekawych zakątków całego świata.

czytaj więcej

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z nami, chętnie odpowiemy na pytania związane z ofertą jak i udzielimy dodatkowych informacji.

czytaj więcej